You are here: Schedules ... Practice Schedule ... Week of June 12 to June 18
  Search


Week of June 12 to June 18

Practice Schedule June 12 -18th
Field  Date Time Team and Coach 
Graham Monday June 12 6:00-6:55 1. John Poeta Sr Girls  NBPA
2. John Kovacs  U12B  OPG
7:00-7:55 1. Dan Asselin U14G Wrightway Sports
2.
Ike Bowness 
Monday June 12 6:00-6:55 Field E.
Field F.
7:00-7:55 Field C.
Field D.
Field E.
Field F.
Tuesday June 13 6:00-6:55 Field E.
Field F 
7:00-7:55 Field E.
Field F.
Wednesday June 14 6:00-6:55 Field E. 
Field F.
7:00-8:00 Field E. Faith Elijah U14B Turf King 
Field F. Faith Elijah U14B Turf King 
Thursday June 15 6:00-6:55 Field E. Tom Brotherston U9 Girls Kendall
Field F Tom Brotherston U9 Girls Kendall
7:00-7:55 Field E. Rob Celebre U10G Developmental
Field F. Rob Celebre U10G Developmental
Algonquin A
Monday June 12 6:00-6:55 1.
2.
6:55-7:55 1.
2.
7:55-8:55 1.
2.
Thursday June 15 6:00-6:55 1. Terry Amell U12G North Bay Lions Club
2. Terry Amell U12G North Bay Lions Club 
6:55-7:55 1. Chantal Chirgwin-Popp U12G Hoppers
2.Chantal Chirgwin-Popp U12G Hoppers
7:55-8:55 1.
2.
Algonquin B Monday June 12 6:00-6:55 1.
2.
6:55-7:55 1.
2.
7:55-8:55 1.
2.
Tuesday June 13 7:30-8:30 1.
2.
Thursday June 15 6:00-6:55 1.
2.
6:55-7:55 1.
2.
7:55-8:55 1.
2.
Algonquin SS C  Monday June 12 6:00-6:55 1.
2.
6:55-7:55 1.
2.
7:55-8:55 1.
2.
SOSC-A
Monday June 12 6:00-6:45 1. Jennifer L'ami U10B Oxford Learning 
2.
9:00-9:55 1.
2.
10:00-11:00 1.
2.
Tuesday June 13 6:00-6:45 1. Jessica Jacques  OPG
2. Mike Blair U8G Kia
Wednesday June 14 6:00-6:45 1. Jacquie Comeau Kiwanis U10B 
2.
Thursday June 15 6:00-6:55 1. Alyssa Couchie U12G Redpath
2. U12 Girls Developmental
7:00-7:55 1.Tom Brotherston Canalec U14G
2.Jennifer L'Ami ApoMat U14G
8:00-9:00 1. Kirk Lashbrook  Sr G  RBC
2.
Amelia Thursday June 15 5:00-5:45 1. Jeremy Stevenson U11B Developmental 
ONR Tuesday June 13 7:20-8:10 1.Jean Larabie  U9 Girls
2.
8:15-9:00 1. Jean Larabie Sr Girls
2.


WordPress Tutorials
DNN Support